ANTALYA

Kemer Gezi Rehberi 2020

Kemer, Akdeniz kıyısında, Antalya’ya 40 kilometre uzaklıkta olan bir truzim merkezidir. 1980’li yılların başına kadar küçük bir köy iken son 20 sene içinde açılan tesislerle Türk turizminin en önemli merkezlerinden biri haline gelmiştir. Dağlar, deniz, çam ormanları ve kemerin birleştiği harika doğal güzelliklere ev sahipliği yapan bir tatil yöresidir.

Batı Toros Dağları’nın eteklerinde ve 52 kilometre kıyı şeridi boyunca uzanan Kemer ilçesi, Deniz kıyında bulunan Kemer ilçesi ormanlarla kaplı alanları ile harika bir tabiat güzelliğine sahiptir. Antik çağdan beri yerleşim yeri olarak kullanılan Kemer ilçesinde çeşitli dönemlere ve uygarlıklara ait çok sayıda tarihi yapıt bulunmaktadır. Mavinin ve yeşilin hâkim olduğu Kemer ilçesi doğal güzellikler ile kaplıdır.

kemer gezi rehberi 2020 2
Kemer Gezi Rehberi 2020

Tahtalı Dağı

Olimpos’tan teleferik ile çıkabileceğiniz Tahtalı Dağı, size bol oksijen eşliğinde muhteşem manzaranın tadını çıkarma imkanı sunuyor.2365 metre uzunluğundaki bu görkemli dağ inanılmaz bir teleferik yolculuğuna imkân tanıyor. Denize bakan dağın tepesinden enfes plajları ve koyları izlemek çok keyifli olacak. Burada bisiklet sürüp, yamaç paraşütü ve doğa yürüyüşü yaparak gezinizi çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

kemer gezi rehberi tahtalı dagı
Kemer Tahtalı Dağı

Göynük Kanyonu

Dünyanın en iyi 10 doğa yürüyüşü parkurundan birisi olarak anılan Likya Yolu’nun önemli bir kısmının içerisinden geçtiği Göynük Kanyonu, nefes kesici doğal güzellikleri sayesinde gezginlerin Kemer gezilecek yerler listesinde kendisine yer bulunuyor.

Göynük’te bulunan 4,5 km. uzunluğa sahip Göynük Kanyonu, Kemer’deki birçok doğal güzellikten biridir. Dünyanın en güzel yürüyüş noktalarından biri olarak kabul edilen kanyon, doğayla iç içe birçok farklı etkinlik yapabileceğiniz bir yer. Kanyona dilerseniz Göynük’ten yürüyerek 45 dakikada ya da araçlarla gidebilirsiniz. Kanyonun sonuna doğru gittiğinizde ise şelaleleri ve yüzebileceğiniz göletleri görebilirsiniz.

kemer gezi rehberi göynük kanyonu
Kemer Göynük Kanyonu

Olimpos

Kemer denince akla ilk gelen yerlerden Olimpos; plajı, doğal güzellikleri ve antik şehri ile ünlüdür. Sit alanı olması nedeniyle Olimpos’da yapılaşma yasak olduğu için doğal yapısı neredeyse hiç bozulmamıştır. Konaklamak isterseniz ağaç evler de bulunuyor.Olympos Dağı’nın hemen eteklerindeki yer alan Olympos Antik Kenti, Akdeniz’in ormanlarla kaplı eşsiz sahilinde yer alıyor.

Uluslararası turizm yayınlarında güney Avrupa’nın en iyi plajları arasında gösterilen Olympos Plajı, yemyeşil Beydağları’na yaslanan konumu ve Likya Antik Kenti’nin izlerini taşıyan kültür mirası ören yeri ile tarih ve doğayı bir araya getiren bir tatil merkezi.

kemer gezi rehberi olimpos plajı
Kemer Olimpos Plajı

Adrasan

Antalya’nın gizli cennetlerinden Adrasan Koyu, denizin en güzel hallerini görmek ve kafa dinlemek isteyenler için en ideal yerlerden biri. Adrasan Koyu, 2 km.lik muhteşem bir plaja sahip ve koyun çevresi çam ağaçlarıyla örtülü. Adrasan, bu özelliğiyle bölgenin en huzurlu sahili konumunda. Dalgasız yapısı ile bir göle benzemekte olup, öğleden sonra esen rüzgar ile bir nebzede olsa bunaltıcı havadan çekip kurtarıyor adeta. Yeşil ve mavinin en güzel birleşimlerinden biri olan bu muhteşem güzelliği mutlaka görmelisiniz.

kemer gezi rehberi adrasan
Adrasan Koyu
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı