ANTALYA

Manavgat Gezi Rehberi 2020

Plajlarıyla, şelaleleriyle, kanyonuyla, her türlü spora imkan tanıyan doğa şartlarıyla yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez adresi olan Manavgat, Antalya’nın turistik bölgeleri açısından en güzel yerlerinden biridir.

Huzur veren doğası, tertemiz havası ve sakinliğiyle Manavgat, Akdeniz Bölgesi’nin önde gelen tatil merkezleri arasındadır. El değmemiş doğası ile benzersiz bir manzaralara sahip Manavgat’ta gezebileceğiniz ve keşfedebileceğiniz bir çok bölge bulunmaktadır.

manavgat
Manavgat

Manavgat Şelalesi

Manavgat Nehri’nin kollarına 5 metreden kendini bırakan şelale, muhteşem görüntüsüyle sizleri büyüleyecek.Şaşırtıcı bir yükseklikten dökülmesine karşın, geniş bir alan üzerinden gürül gürül akışı görülmeye değer bir manzara oluşturur. Şelalenin hemen yanı başında doğa ile iç içe piknik yapılabilir ve çevresindeki lokantalarda taptaze balık yenebilir. Kent gürültüsünden uzak bir köşede doğayla bütünleşmek için ideal bir yerdir. Manavgat’tan kalkan dolmuşlarla ulaşım sağlanabilir.

Özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Manavgat Şelalesi’nin etrafında kafeler ve restoranlarda oturabilir, eşsiz manzaraya karşı çayınızı yudumlayabilir, karnınız acıktığında alabalık ziyafeti çekebilirsiniz. Manavgat Şelalesi farklı etkinliklere de imkan tanımaktadır. Şelalenin üzerinde bulunduğu nehirde rafting veya tekne turu yaparak gezinize heyecan katabilirsiniz

manavgat selalesi
Manavgat Şelalesi

Titreyen Göl

Titreyen Göl, Manavgat Nehri’nin bir kolunun Akdeniz’e dökülmeden önce genişlemesi ve durgunlaşması ile oluşmuş bir göldür. Bu gölün suyu oldukça durgundur ve esen hafif rüzgarlar dolayısı ile yüzeyinde çok küçük dalganmaların oluşması dolayısı ile Titreyen Göl adını almıştır. Titreyen Göl hem bu özelliği ile hem de etrafında huzurlu ve sakin bir alan yaratması ile bir çok turistin ilgisini çekmiştir. Titreyengöl, içinde karabataktan Pekin Ördeğine kadar çok sayıda kuşu barındırmaktadır.Titreyen Göl çevresinde bir çok yürüyüş yolu ve kafe bulabilirsiniz. Manavgat gezilecek yerler arasında kesinlikle yer alması gereken bu bölge ilçe merkezine 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sık sık kalkan dolmuşlar ile Titreyen Göl ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.

manavgat titreyengöl
Manavgat Titreyen Göl

Köprülü Kanyon Milli Parkı

1973’te milli park ilan edilerek koruma altına alınan park, Selge Antik Kent’iyle beraber pek çok turistik alanı da kapsıyor. Bitki örtüsü bakımından zengin olan Köprülü Kanyon Milli Park’ı, Köprüçay’da rafting yapma, kanyonda kamp ve piknik gibi olanaklar sağlıyor.Köprülü Kanyon’un çevresinde konumlanan milli park, sedir ormanlarından değişik doğa oluşumlarına kadar ziyaretiniz esnasında tanık olacağınız tabii güzellikler sunuyor ve aynı zamanda Artemis TapınağıZeus Tapınağı gibi antik şehir kalıntılarını da içinde barındırıyor. Bu parkın sınırları içinde nice hayvan türünü de görmeniz mümkün.

manavgat köprülü kanyon
Manavgat Köprülü Kanyon
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı